Kudy do přístavu

Naším domovským přístavem je přístav Praha Holešovice, odkud v převážné většině případů budeme vyplouvat a kam se budeme vracet.

Přístav se nachází na levém břehu Vltavy na 46,6 - 49,3 říčním kilometru. Přístav byl vybudován již v letech 1892 -1895, dříve sloužil především jako přístav obchodní a dále jako ochranný a zimní. Aktuálně přístav a jeho okolí prochází proměnou v rezidenční oblast.

Vstup do přístavu

Vstup do přístavu je z přístavní zdi v ulici souběžné s ulicí V Přístavu na úrovni adresy V Přístavu 6, vedle oranžových budov projektu Prague Marina, viz mapa.

Parkování

Do ulice vedle přístavní zdi je vjezd zakázán. Parkování je možné podél ulice Jankovcova. Fialové zóny blízko přístavu, kde lze parkovat za poplatek jsou vyznačeny na mapě. Pozor většina okolních ulic je pokryta modrou rezidenční zónou. Pokud rozkliknete odkaz na mapy.cz uvedený níže pod obrázkem, tak v blízkém okolí je pár oranžových zón, kde lze o víkendu parkovat zdarma.

Přesměrování na mapy.cz

Blízká restaurace

Pokud si budete chtít zajít na jídlo, kávu nebo jen něco studeného k pití, tak doporučujeme restauraci Baterka, která se nachází v ulici Dělnická, 500 m od vstupu do přístavu. Jen nezapomeňte, pokud půjdete následně na loď, tak je potřeba vyhnout se alkoholickým nápojům.

Přesměrování na mapy.cz